LS M67F-T2U2-1-0-20-R18-ZP-XX.pdf
| Product Status | Active | Last Time Buy | Last Time Buy | Obsolete | Last Time Buy |
| Color | Red | Red | Red | Red | Red |
| Configuration | - | Standard | Standard | Standard | - |
| Lens Color | Colorless | - | Colorless | Colorless | - |
| Lens Transparency | Clear | - | Clear | Clear | - |
| Millicandela Rating | 700mcd | 627.5mcd | 467mcd | 337mcd | 675mcd |
| Lens Size | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.05V | 2.05V | 2.05V | 2.05V | 2.05V |
| Current - Test | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 633nm | 633nm | 633nm | 633nm | 633nm |
| Wavelength - Peak | 645nm | 645nm | 645nm | 645nm | 645nm |
| Size / Dimension | 2.00mm L x 4.20mm W | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W |