LRTBGVSG-UIVD-34+ANAP-35+SCSF-HJ-L-I-XX.pdf
| Image |  |
| Series | MULTILED® | MULTILED® | - | - | - |
| Package/Case | 6-SMD, J-Lead | 6-SMD, J-Lead | 6-SMD, J-Lead | 6-SMD, J-Lead | 6-SMD, J-Lead |
| Product Status | Obsolete | Active | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | Red, Green, Blue (RGB) | Red, Green, Blue (RGB) | - | - | - |
| Configuration | Independent | - | - | - | - |
| Lens Color | - | - | - | - | - |
| Lens Transparency | - | - | - | - | - |
| Millicandela Rating | 750mcd Red, 1630mcd Green, 370mcd Blue | - | - | - | - |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top | - | - | - | - |
| Lens Size | 2.90mm x 2.60mm | - | - | - | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.05V Red, 3.2V Green, 3.2V Blue | - | - | - | - |
| Current - Test | 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue | - | - | - | - |
| Viewing Angle | 120° | 120° | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 625nm Red, 528nm Green, 460nm Blue | - | - | - | - |
| Wavelength - Peak | 632nm Red, 523nm Green, 455nm Blue | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Supplier Device Package | 6-PLCC | 6-PLCC | 6-PLCC | 6-PLCC | 6-PLCC |
| Size / Dimension | 3.40mm L x 3.30mm W | 3.40mm L x 3.30mm W | 3.30mm L x 3.00mm W | 3.30mm L x 3.00mm W | 3.30mm L x 3.00mm W |