| Image |  |
| Series | DISPLIX® Black | DISPLIX® Black | DISPLIX® Black | DISPLIX® Black | DISPLIX® Black |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Configuration | Independent | Independent | Independent | - | - |
| Lens Color | - | - | - | - | - |
| Lens Transparency | Diffused | Diffused | Diffused | - | - |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top | Rectangle with Flat Top | Rectangle with Flat Top | - | - |
| Lens Size | 3.88mm x 3.32mm | 3.88mm x 3.32mm | 3.88mm x 3.32mm | - | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.05V Red, 3.2V Green, 3.2V Blue | 2.05V Red, 3.2V Green, 3.2V Blue | 2.05V Red, 3.2V Green, 3.2V Blue | - | - |
| Current - Test | 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue | 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue | 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue | - | - |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Through Hole | Through Hole |
| Features | - | - | - | - | - |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Supplier Device Package | 6-PLCC | 6-PLCC | 6-PLCC | 6-PLCC | 6-PLCC |
| Size / Dimension | 4.50mm L x 3.20mm W | 4.50mm L x 4.50mm W | 4.50mm L x 4.20mm W | 4.50mm L x 4.50mm W | 4.50mm L x 4.50mm W |