LR CPDP-JTJU-1-0-350-R18-XX.pdf
| Image |  |
| Series | OSLON SSL | OSLON SSL | OSLON® SSL 150 | OSLON® SSL 150 | OSLON® SSL 150 |
| Color | Red | Red | Red | Red | Red |
| Current - Test | 400mA | 400mA | 350mA | 350mA | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.2V | 2.2V | 2.15V | 2.15V | 2.15V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 71 lm/W | 69 lm/W | 78 lm/W | 85 lm/W | 96 lm/W |
| Current - Max | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Temperature - Test | - | 25°C | 25°C | 25°C | 25°C |
| Viewing Angle | 150° | 150° | 150° | 150° | 150° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SMD | 2-SMD | 2-SMD | 2-SMD | 2-SMD |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.062" (1.58mm) | 0.062" (1.58mm) | 0.062" (1.58mm) | 0.062" (1.58mm) | 0.062" (1.58mm) |