LP T770-H1J2-1-0-10-R18-Z-BP.pdf
| Color | Green | Green | Green | Green | Green |
| Configuration | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Lens Color | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless |
| Lens Transparency | Clear | Clear | Clear | Clear | Clear |
| Millicandela Rating | 5.33mcd | 3.92mcd | 4.67mcd | 3.37mcd | 4.2mcd |
| Lens Size | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V | 2V | 2V | 2V | 2V |
| Current - Test | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Wavelength - Dominant | 560nm | 560nm | 560nm | 560nm | 560nm |
| Wavelength - Peak | 557nm | 557nm | 557nm | 557nm | 557nm |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W |