ams-OSRAM USA INC. LP P47F-Q1Q2-3-1-30-R18F-Z-KS
Part No.:
LP P47F-Q1Q2-3-1-30-R18F-Z-KS
2-SMD, Flat Leads
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LP P47F-Q1Q2-3-1-30-R18F-Z-KS.pdf
Description:
LED POINTLED TF SMD
Color:
Green
Configuration:
Lens Color:
Colorless
Lens Transparency:
Clear
Millicandela Rating:
91.5mcd
Lens Size:
1.60mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.15V
Current - Test:
30mA
Wavelength - Dominant:
560nm
Wavelength - Peak:
562nm
Size / Dimension:
3.40mm L x 1.90mm W