LO T776-R2T1-34-0-20-R18-Z.pdf
| Color | Orange | Orange | Orange | Orange | Orange |
| Configuration | - | Standard | Standard | Standard | - |
| Lens Color | - | Colorless | Colorless | Colorless | - |
| Lens Transparency | - | Clear | Clear | Clear | - |
| Millicandela Rating | 168mcd | 267.5mcd | 247.5mcd | 222.5mcd | 135mcd |
| Lens Size | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V | 2V | 2V | 2V | 2V |
| Current - Test | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Wavelength - Dominant | 606nm | 606nm | 606nm | 606nm | 606nm |
| Wavelength - Peak | 610nm | 610nm | 610nm | 610nm | 610nm |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W |