ams-OSRAM USA INC. LO T670-J1K2-24-0-10-R18-Z-KS
Part No.:
LO T670-J1K2-24-0-10-R18-Z-KS
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LO T670-J1K2-24-0-10-R18-Z-KS.pdf
Description:
LED TOPLED CLEAR 2PLCC SMD
Color:
Orange
Millicandela Rating:
7.85mcd
Lens Size:
2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2V
Current - Test:
10mA
Wavelength - Dominant:
606nm
Wavelength - Peak:
610nm
Size / Dimension:
3.20mm L x 2.80mm W