ams-OSRAM USA INC. LO E6SF-BBCB-3-1-50-R18-Z-XX
Part No.:
LO E6SF-BBCB-3-1-50-R18-Z-XX
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
4-PLCC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LO E6SF-BBCB-3-1-50-R18-Z-XX.pdf
Description:
LED ORANGE CLEAR 4PLCC SMD
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
Power TOPLED®
Package/Case:
4-PLCC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Color:
Orange
Configuration:
Lens Color:
Colorless
Lens Transparency:
Clear
Millicandela Rating:
3370mcd
Lens Style:
Round with Flat Top
Lens Size:
2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.15V
Current - Test:
50mA
Viewing Angle:
120°
Mounting Type:
Surface Mount
Wavelength - Dominant:
605nm
Wavelength - Peak:
610nm
Features:
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
3.20mm L x 2.80mm W