| CCT (K) | - | - | - | - | - |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test | - | - | - | - | 72lm (63lm ~ 80lm) |
| Current - Test | - | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | - | 3.2V | 3.2V | 3.2V | 3.2V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - | - | - | - | 64 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | - | - | - | - | - |
| Current - Max | - | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.093" (2.35mm) | 0.068" (1.73mm) | 0.068" (1.73mm) | 0.068" (1.73mm) | 0.068" (1.73mm) |