LG T770-L1L2-1-0-10-R33-Z.pdf
| Color | Green | Green | Green | Green | Green |
| Configuration | Standard | Standard | Standard | - | - |
| Lens Color | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless |
| Lens Transparency | Clear | Clear | Clear | Clear | Clear |
| Millicandela Rating | 17.55mcd | 19.6mcd | 12.55mcd | 13.5mcd | 14.6mcd |
| Lens Size | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V | 2V | 2V | 2V | 2V |
| Current - Test | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Wavelength - Dominant | 570nm | 570nm | 570nm | 570nm | 570nm |
| Wavelength - Peak | 572nm | 572nm | 572nm | 572nm | 572nm |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W |