LG T67K-H2K1-24-0-2-R33-ZQ.pdf
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Color | Green | Green | Green | Green | Green |
| Configuration | - | Standard | Standard | - | - |
| Lens Color | Colorless | Colorless | Colorless | - | - |
| Lens Transparency | Clear | Clear | Clear | - | - |
| Millicandela Rating | 7.375mcd | 6.28mcd | 5.62mcd | 5.33mcd | 3.92mcd |
| Lens Size | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.8V | 1.8V | 1.8V | 1.8V | 1.8V |
| Current - Test | 2mA | 2mA | 2mA | 2mA | 2mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 571nm | 570nm | 570nm | 570nm | 570nm |
| Wavelength - Peak | 572nm | 572nm | 572nm | 572nm | 572nm |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W |