ams-OSRAM USA INC. LG T671-K2L2-1-0-10-R33-Z
Part No.:
LG T671-K2L2-1-0-10-R33-Z
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LG T671-K2L2-1-0-10-R33-Z.pdf
Description:
LED TOPLED CLEAR 2PLCC SMD
Color:
Green
Millicandela Rating:
13.5mcd
Lens Size:
2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2V
Current - Test:
10mA
Wavelength - Dominant:
570nm
Wavelength - Peak:
572nm
Size / Dimension:
3.20mm L x 2.80mm W