TDK Corporation LGJ7045TS-470MR90-H
Part No.:
LGJ7045TS-470MR90-H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LGJ7045TS-470MR90-H.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 930MA 180MOHM SMD
Shipping
Inventory:681
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
930 mA
Current - Saturation (Isat):
900mA
DC Resistance (DCR):
180mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)