TDK Corporation LGJ7045TS-100M1R8-H
Part No.:
LGJ7045TS-100M1R8-H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LGJ7045TS-100M1R8-H.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 1.81A 47 MOHM SMD
Shipping
Inventory:336
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.81 A
Current - Saturation (Isat):
1.8A
DC Resistance (DCR):
47mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)