TDK Corporation LGJ12575TS-5R6N6R3-H
Part No.:
LGJ12575TS-5R6N6R3-H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LGJ12575TS-5R6N6R3-H.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 6.3A 11.6MOHM SM
Shipping
Inventory:185
Packaging:
Cut Tape (CT)
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
6.3 A
Current - Saturation (Isat):
7.8A
DC Resistance (DCR):
11.6mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.295" (7.50mm)