TDK Corporation LGJ12575TS-220M4R0-H
Part No.:
LGJ12575TS-220M4R0-H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LGJ12575TS-220M4R0-H.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 4A 26.3 MOHM SMD
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4 A
Current - Saturation (Isat):
4A
DC Resistance (DCR):
26.3mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.295" (7.50mm)