TDK Corporation LGJ12575TS-151M1R5-H
Part No.:
LGJ12575TS-151M1R5-H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LGJ12575TS-151M1R5-H.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 1.6A 175MOHM SMD
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.6 A
Current - Saturation (Isat):
1.5A
DC Resistance (DCR):
175mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.295" (7.50mm)