TDK Corporation LGJ12575TS-100M5R4-H
Part No.:
LGJ12575TS-100M5R4-H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LGJ12575TS-100M5R4-H.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 5.4A 15.6MOHM SMD
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.4 A
Current - Saturation (Isat):
5.5A
DC Resistance (DCR):
15.6mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.295" (7.50mm)