TDK Corporation LGJ12565TS-471MR70-H
Part No.:
LGJ12565TS-471MR70-H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LGJ12565TS-471MR70-H.pdf
Description:
FIXED IND 470UH 750MA 770MOHM SM
Shipping
Inventory:269
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
750 mA
Current - Saturation (Isat):
700mA
DC Resistance (DCR):
770mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)