TDK Corporation LGJ12565TS-221M1R0-H
Part No.:
LGJ12565TS-221M1R0-H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LGJ12565TS-221M1R0-H.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 1.2A 273MOHM SMD
Shipping
Inventory:199
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
1A
DC Resistance (DCR):
273mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)