TDK Corporation LGJ12565TS-100M4R8-H
Part No.:
LGJ12565TS-100M4R8-H
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LGJ12565TS-100M4R8-H.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 4.8A 20.2MOHM SMD
Shipping
Inventory:252
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
LGJ
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.8 A
Current - Saturation (Isat):
5A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
20.2mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)