TDK Corporation LGJ10145TS-681MR38-H
Part No.:
LGJ10145TS-681MR38-H
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LGJ10145TS-681MR38-H.pdf
Description:
FIXED IND 680UH 380MA 1.6OHM SMD
Shipping
Inventory:178
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
LGJ
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
380 mA
Current - Saturation (Isat):
380mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
1.6Ohm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)