TDK Corporation LGJ10145TS-470M1R4-H
Part No.:
LGJ10145TS-470M1R4-H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LGJ10145TS-470M1R4-H.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 1.5A 100 MOHM SMD
Shipping
Inventory:302
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.5 A
Current - Saturation (Isat):
1.4A
DC Resistance (DCR):
100mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)