TDK Corporation LGJ10145TS-3R3N3R7-H
Part No.:
LGJ10145TS-3R3N3R7-H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LGJ10145TS-3R3N3R7-H.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 3.7A 16.1MOHM SM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
3.7 A
Current - Saturation (Isat):
4.9A
DC Resistance (DCR):
16.1mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)