LD CQAR-APAQ-3-L1M1-700-R33-XX.pdf
| Current - Test | 700mA | 700mA | 700mA | - | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | - | 3.05V | 3.05V | - | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Max | - | 2A | 2A | - | - |
| Luminous Flux @ Current/Temperature | 1100mW (Typ) | 1260mW (1120mW ~ 1400mW) | 1168mW (1035mW ~ 1300mW) | - | - |
| Temperature - Test | - | 25°C | 25°C | - | - |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | - | - |
| Height - Seated (Max) | 0.077" (1.95mm) | 0.077" (1.95mm) | 0.077" (1.95mm) | - | - |