ams-OSRAM USA INC. LD CQ7P-2U3U-24-1-350-R18
Part No.:
LD CQ7P-2U3U-24-1-350-R18
1212 (3030 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LD CQ7P-2U3U-24-1-350-R18.pdf
Description:
LED OSLON SSL BLU 450NM 2SMD
Series:
OSLON SSL
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Color:
Blue
Wavelength:
450nm (439nm ~ 461nm)
Current - Test:
350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:
Current - Max:
1A
Luminous Flux @ Current/Temperature:
Temperature - Test:
25°C
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.092" (2.33mm)