ams-OSRAM USA INC. LD CQ7P-2U3U-2-1-350-R18-Z-XX
Part No.:
LD CQ7P-2U3U-2-1-350-R18-Z-XX
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED Color Lighting
Package:
1212 (3030 Metric)
Description:
LED OSLON SSL 461NM 2SMD
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
OSLON SSL
Package/Case:
1212 (3030 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Color:
Wavelength:
461nm (Typ)
Current - Test:
350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:
Current - Max:
1A
Luminous Flux @ Current/Temperature:
Temperature - Test:
25°C
Viewing Angle:
80°
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
2-SMD
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.092" (2.33mm)