LCW W5SN-JZKZ-4R9T-0-700-R18-Z.pdf
| Image |  |
| Series | Platinum DRAGON | Platinum DRAGON | Platinum DRAGON | Platinum DRAGON | Platinum DRAGON |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Active | Active |
| Color | White, Warm | White, Warm | White, Neutral | - | - |
| CCT (K) | 3000K | 2700K | 4200K | 2700K | - |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | 74lm | - |
| Current - Test | 700mA | 700mA | 700mA | 700mA | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.6V | 3.6V | 3.6V | 3.6V | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 24 lm/W | 24 lm/W | 28 lm/W | 35 lm/W | - |
| CRI (Color Rendering Index) | - | - | - | 80 | - |
| Current - Max | 1A | 1A | 1A | 1A | - |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | - |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | - |
| Supplier Device Package | 2-SMD | 2-SMD | 2-SMD | SMD | SMD |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm) | 0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm) | 0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm) | 0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm) | 0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) |