LCW W5AM-KYKZ-4R9T-0-350-R18-Z.pdf
| Image | |||||
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | White, Warm | - | - | - | White, Warm |
| CCT (K) | 3000K | 4000K | 3000K | 2700K | 3000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | 83lm | 45lm | 50lm | - |
| Current - Test | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.2V | 3.2V | 3.2V | 3.2V | 3.2V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 75 lm/W | 82 lm/W | 45 lm/W | 49 lm/W | 47 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 (Typ) | 80 | 80 | 80 | 80 |
| Current - Max | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | SMD | SMD | SMD |
| Size / Dimension | 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) | 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) | 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) | 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) | 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.122" (3.10mm) | 0.122" (3.10mm) | 0.122" (3.10mm) | 0.122" (3.10mm) | 0.122" (3.10mm) |