LCW MVSG.EC-BXBY-5J7K-1-20-R18-XX.pdf
| Image |  |
| Series | Mini TOPLED | Mini TOPLED | Mini TOPLED | Mini TOPLED® | Mini TOPLED |
| Package/Case | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Color | White, Neutral | White, Cool | White, Warm | White, Warm | White, Neutral |
| CCT (K) | 4000K | 5700K | 3000K | 3500K | 4500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.05V | 3.05V | 3.05V | 3.05V | 3.05V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 131 lm/W | 131 lm/W | 98 lm/W | - | 131 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 82 (Typ) | 82 (Typ) | 82 (Typ) | 82 (Typ) | 82 (Typ) |
| Current - Max | 30mA | 30mA | 30mA | 30mA | 30mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | SMD | SMD | SMD |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.071" W (2.00mm x 1.80mm) | 0.079" L x 0.071" W (2.00mm x 1.80mm) | 0.079" L x 0.071" W (2.00mm x 1.80mm) | 0.079" L x 0.071" W (2.00mm x 1.80mm) | 0.079" L x 0.071" W (2.00mm x 1.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.055" (1.40mm) | 0.055" (1.40mm) | 0.055" (1.40mm) | 0.055" (1.40mm) | 0.055" (1.40mm) |