LCW JNSH.EC-BTCP-5O8Q-1-20-R18.pdf
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.05V | 3.05V | 3.05V | 3.05V | 3.05V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 131 lm/W | 115 lm/W | 115 lm/W | 115 lm/W | 115 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 | 80 | 80 | 80 | 80 |
| Current - Max | 30mA | 30mA | 30mA | 30mA | 30mA |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.055" W (3.00mm x 1.40mm) | 0.118" L x 0.055" W (3.00mm x 1.40mm) | 0.118" L x 0.055" W (3.00mm x 1.40mm) | 0.118" L x 0.055" W (3.00mm x 1.40mm) | 0.118" L x 0.055" W (3.00mm x 1.40mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.051" (1.30mm) | 0.051" (1.30mm) | 0.051" (1.30mm) | 0.051" (1.30mm) | 0.051" (1.30mm) |