LCW JNSH.EC-BRBT-5YC8-1-20-R18.pdf
| Image |  |
| Series | DURIS® E 3 | DURIS® E 3 | DURIS® E 3 | DURIS® E 3 | DURIS® E 3 |
| Package/Case | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | White, Warm | White, Warm | White, Cool | White, Neutral | - |
| CCT (K) | 3000K | 3000K | 5000K | 4000K | 5000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.05V | 3.05V | 3.05V | 3.05V | 3.05V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 131 lm/W | 115 lm/W | 115 lm/W | 115 lm/W | 115 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 | 80 | 80 | 80 | 80 |
| Current - Max | 30mA | 30mA | 30mA | 30mA | 30mA |
| Viewing Angle | 110° | 110° | 110° | 110° | 110° |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | SMD | SMD | SMD |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.055" W (3.00mm x 1.40mm) | 0.118" L x 0.055" W (3.00mm x 1.40mm) | 0.118" L x 0.055" W (3.00mm x 1.40mm) | 0.118" L x 0.055" W (3.00mm x 1.40mm) | 0.118" L x 0.055" W (3.00mm x 1.40mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.051" (1.30mm) | 0.051" (1.30mm) | 0.051" (1.30mm) | 0.051" (1.30mm) | 0.051" (1.30mm) |