LCW JDSH.EC-FSFU-5R8T-L1N2-120-R18.pdf
| Image |  |
| Series | DURIS® E 5 | DURIS® E 5 | DURIS® E 5 | DURIS® E 5 | DURIS® E 5 |
| Package/Case | 4-SMD, Flat Lead Exposed Pad | - | - | - | - |
| Product Status | Active | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | - | - | - | - | - |
| CCT (K) | 2700K | - | - | - | - |
| Flux @ 85°C, Current - Test | 36lm | - | - | - | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test | 40lm (36lm ~ 44lm) | - | - | - | - |
| Current - Test | 120mA | - | - | - | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.2V (2.8V ~ 3.4V) | - | - | - | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 104 lm/W | - | - | - | - |
| CRI (Color Rendering Index) | 85 | - | - | - | - |
| Current - Max | 180mA | - | - | - | - |
| Viewing Angle | 120° | - | - | - | - |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | - | - | - | - |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | SMD | SMD | SMD |
| Size / Dimension | 0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm) | 0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm) | 0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm) | 0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm) | 0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.034" (0.87mm) | 0.034" (0.87mm) | 0.034" (0.87mm) | 0.034" (0.87mm) | 0.034" (0.87mm) |