LCW G6CP-DAFA-4J8K-0-140-R18-Z.pdf
| Image |  |
| Package/Case | 6-SMD, J-Lead | 6-SMD, J-Lead | 6-PLCC | 6-PLCC | 6-PLCC |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Active | Active | Active |
| Color | White, Warm | White, Warm | White, Neutral | White, Warm | White, Warm |
| CCT (K) | 3500K | 3000K | 4500K | 3500K | 3000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test | 24lm (Typ) | 23lm (Typ) | 36lm (Typ) | 36lm (Typ) | 36lm (Typ) |
| Current - Test | 140mA | 140mA | 140mA | 140mA | 140mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 52 lm/W | 50 lm/W | 78 lm/W | 78 lm/W | 78 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 | 80 | 80 | 80 | 80 |
| Current - Max | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | 6-PLCC | 6-PLCC | 6-PLCC |
| Size / Dimension | 0.130" L x 0.118" W (3.30mm x 3.00mm) | 0.130" L x 0.118" W (3.30mm x 3.00mm) | 0.130" L x 0.118" W (3.30mm x 3.00mm) | 0.130" L x 0.118" W (3.30mm x 3.00mm) | 0.130" L x 0.118" W (3.30mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.083" (2.10mm) | 0.083" (2.10mm) | 0.083" (2.10mm) | 0.083" (2.10mm) | 0.083" (2.10mm) |