ams-OSRAM USA INC. LCW CRDP.EC-LPLR-5L7N-1-350-R18
Part No.:
LCW CRDP.EC-LPLR-5L7N-1-350-R18
1212 (3030 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LCW CRDP.EC-LPLR-5L7N-1-350-R18.pdf
Description:
LED OSLON NEUTRAL WHT 4000K SMD
Color:
White, Neutral
CCT (K):
4000K
Flux @ 85°C, Current - Test:
Flux @ 25°C, Current - Test:
126lm (112lm ~ 140lm)
Current - Test:
350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.95V
Lumens/Watt @ Current - Test:
122 lm/W
CRI (Color Rendering Index):
80
Current - Max:
800mA
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.062" (1.58mm)