LCW CR7P.EC-LQLS-5L7N-1-350-R18.pdf
| Image |  |
| Series | OSLON® SSL 80 | OSLON® SSL 80 | OSLON® SSL 80 | * | OSLON® SSL 80 |
| Product Status | Active | Active | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | White, Warm | White, Neutral | White, Neutral | - | White, Neutral |
| CCT (K) | 2700K | 4000K | 4500K | - | 4000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 350mA | 350mA | 350mA | - | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.95V | 2.95V | 2.95V | - | 2.95V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 106 lm/W | 113 lm/W | 113 lm/W | - | 122 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 | 80 | 80 | - | 70 |
| Current - Max | 800mA | 800mA | 800mA | - | 800mA |
| Viewing Angle | 80° | 80° | 80° | - | 80° |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | - | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | SMD | SMD | SMD |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.091" (2.30mm) | 0.091" (2.30mm) | 0.091" (2.30mm) | 0.091" (2.30mm) | 0.091" (2.30mm) |