LCW CQAR.CC-LUMQ-5R8T-1-700-R18.pdf
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 700mA | 700mA | 700mA | 700mA | 700mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.05V | 3.05V | 3.05V | 3.05V | 3.05V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 95 lm/W | 127 lm/W | 110 lm/W | 110 lm/W | 118 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 | 70 | 80 | 80 | 70 |
| Current - Max | 1.5A | 1.5A | 1.5A | 1.5A | 1.5A |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.077" (1.95mm) | 0.077" (1.95mm) | 0.077" (1.95mm) | 0.077" (1.95mm) | 0.077" (1.95mm) |