LCW CQAR.CC-LTMP-5U8X-1-700-R18.pdf
| Image |  |
| Series | OSLON® Square | OSLON® Square | OSLON® Square | OSLON® Square | OSLON® Square |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | White, Warm | White, Cool | White, Cool | White, Neutral | White, Warm |
| CCT (K) | 2400K | 5700K | 5000K | 4500K | 3500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 700mA | 700mA | 700mA | 700mA | 700mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.05V | 3.05V | 3.05V | 3.05V | 3.05V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 95 lm/W | 127 lm/W | 110 lm/W | 110 lm/W | 118 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 | 70 | 80 | 80 | 70 |
| Current - Max | 1.5A | 1.5A | 1.5A | 1.5A | 1.5A |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | SMD | SMD | SMD |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.077" (1.95mm) | 0.077" (1.95mm) | 0.077" (1.95mm) | 0.077" (1.95mm) | 0.077" (1.95mm) |