ams-OSRAM USA INC. LCB M67C-R2S2-3J4K-1-10-R18-Z-VIS
Part No.:
LCB M67C-R2S2-3J4K-1-10-R18-Z-VIS
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LCB M67C-R2S2-3J4K-1-10-R18-Z-VIS.pdf
Description:
LED MINI TOPLED SMD
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
Mini TOPLED®
Package/Case:
2-SMD, J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Color:
Blue
Configuration:
Lens Color:
Green
Lens Transparency:
Diffused
Millicandela Rating:
210mcd
Lens Style:
Rectangle with Flat Top
Lens Size:
1.50mm x 1.00mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
3V
Current - Test:
10mA
Viewing Angle:
120°
Mounting Type:
Surface Mount
Wavelength - Dominant:
Wavelength - Peak:
Features:
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
SMD
Size / Dimension:
2.00mm L x 1.40mm W