LB T673-L2P1-25-Z4A4-10-R18-Z.pdf
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | Blue | Blue | Blue | Blue | Blue |
| Configuration | Standard | - | - | - | Standard |
| Lens Color | Colorless | Colorless | - | - | Colorless |
| Lens Transparency | Clear | Clear | - | - | Clear |
| Millicandela Rating | - | 35mcd | 39.2mcd | 24.75mcd | 24.75mcd |
| Lens Size | 2.41mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.1V | 3.1V | 3.1V | 3.1V | 3.1V |
| Current - Test | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 471nm | 471nm | 471nm | 471nm | 471nm |
| Wavelength - Peak | 466nm | 466nm | 466nm | 466nm | 466nm |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W |