LB T64G-BABB-79-0-20-R33-SIE.pdf
| Image |  |
| Series | TOPLED® Black | TOPLED® Black | TOPLED® Black | TOPLED® Black | TOPLED® Black |
| Package/Case | 2-PLCC | 2-PLCC | 2-PLCC | 2-PLCC | 2-PLCC |
| Product Status | Active | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Active |
| Color | Blue | Blue | Blue | Blue | Blue |
| Configuration | Independent | - | Standard | - | - |
| Lens Color | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless |
| Lens Transparency | Clear | Clear | Clear | Clear | Clear |
| Millicandela Rating | 1715mcd | 1340mcd | 1630mcd | - | 1685mcd |
| Lens Size | 2.55mm Dia | 2.60mm Dia | 2.53mm Dia | 2.60mm Dia | 2.55mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3V | 2.85V | 3.2V | 2.85V | 3V |
| Current - Test | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA |
| Viewing Angle | 30° | 30° | 30° | 30° | 30° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 469nm | 469nm | 470nm | 469nm | 471nm |
| Wavelength - Peak | 462nm | 462nm | 465nm | 462nm | 462nm |
| Features | - | - | - | - | - |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Supplier Device Package | 2-PLCC | 2-PLCC | 2-PLCC | 2-PLCC | 2-PLCC |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W |