LB E67C-R1S2-34-1-30-R18-Z.pdf
| Color | Blue | Blue | Blue | Blue | Blue |
| Millicandela Rating | 157mcd | 175.5mcd | 247.5mcd | 157mcd | 168mcd |
| Lens Size | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 4.1V | 3.9V | 3.9V | 4.1V | 3.9V |
| Current - Test | 30mA | 30mA | 30mA | 30mA | 30mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 469nm | 469nm | 469nm | 469nm | 469nm |
| Wavelength - Peak | 464nm | 464nm | 464nm | 464nm | 464nm |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W |