LB CRBP-HYJX-56-1-350-R33-Z-XX.pdf
| Image |  |
| Series | OSLON® Signal | OSLON® Signal | OSLON® Signal | OSLON® Signal | OSLON® Signal |
| Product Status | Active | Active | Obsolete | Active | Obsolete |
| Color | Blue | Blue | Blue | Blue | Blue |
| Wavelength | 475nm | 475nm | 475nm (Typ) | 475nm (Typ) | 476nm (468nm ~ 484nm) |
| Current - Test | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.95V | 2.9V | 2.8V | 2.8V | 2.8V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 56 lm/W | 8.3 lm/W | 53 lm/W | 41 lm/W | 41 lm/W |
| Current - Max | 1.2A | 1.2A | 1A | 1A | 1A |
| Temperature - Test | 25°C | 25°C | 25°C | 25°C | 25°C |
| Viewing Angle | 130° | 130° | 120° | 120° | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 1212 | 1212 | SMD | 2-SMD | 2-SMD |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.088" (2.24mm) | 0.088" (2.24mm) | 0.072" (1.82mm) | 0.072" (1.82mm) | 0.072" (1.82mm) |