LA W5SM-JZKY-24-1-400-R18-Z-VEN.pdf
| Image |  |
| Series | Golden DRAGON® | Golden DRAGON® | Golden DRAGON® | Golden DRAGON® Plus | Golden DRAGON® |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | Amber | Amber | Amber | Amber | Amber |
| Current - Test | 400mA | 400mA | 400mA | 400mA | 400mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.2V | 2.2V | 2.25V | 2.25V | 2.25V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 63 lm/W | 45 lm/W | 76 lm/W | 83 lm/W | - |
| Current - Max | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Temperature - Test | 25°C | 25°C | - | 25°C | 25°C |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | SMD | - | - |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm) | 0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm) | 0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm) | 0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm) | 0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.075" (1.90mm) | 0.075" (1.90mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.075" (1.90mm) | 0.075" (1.90mm) |