LA T67F-V2AB-24-1-20-R18-Z-VL.pdf
| Product Status | Active | Last Time Buy | Last Time Buy | Obsolete | Last Time Buy |
| Color | Amber | Amber | Amber | Amber | Amber |
| Millicandela Rating | - | 1475mcd | 1180mcd | 1180mcd | 1350mcd |
| Lens Size | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.2V | 1.96V | 2.15V | 2.15V | 1.96V |
| Current - Test | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 618nm | 618nm | 617nm | 617nm | 616nm |
| Wavelength - Peak | 624nm | 624nm | 624nm | 624nm | 624nm |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W |