ams-OSRAM USA INC. LA T67D-V1V2-24-1-20-R18-Z-HAN
Part No.:
LA T67D-V1V2-24-1-20-R18-Z-HAN
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LA T67D-V1V2-24-1-20-R18-Z-HAN.pdf
Description:
LED AMBER CLEAR 2PLCC SMD
Color:
Amber
Millicandela Rating:
915mcd
Lens Size:
2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.2V
Current - Test:
20mA
Wavelength - Dominant:
618nm
Wavelength - Peak:
624nm
Size / Dimension:
3.20mm L x 2.80mm W