LA M67F-V1AA-34-G3R3-20-R18-Z-VIS.pdf
| Product Status | Active | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy |
| Color | Amber | Amber | Amber | Amber | Amber |
| Configuration | - | - | - | - | - |
| Lens Color | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless |
| Lens Transparency | Clear | Clear | Clear | Clear | Clear |
| Millicandela Rating | 1255mcd | 1255mcd | 1150mcd | - | 1055mcd |
| Lens Size | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.15V | 2.15V | 2.15V | 2.15V | 2.2V |
| Current - Test | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 617nm | 616nm | 618nm | 617nm | 620nm |
| Wavelength - Peak | 624nm | 624nm | 624nm | 624nm | 624nm |
| Size / Dimension | 2.00mm L x 4.20mm W | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W |