LA CPDP-JUKQ-23-1-350-R18-XX.pdf
| Image |  |
| Series | OSLON SSL | OSLON SSL | OSLON SSL | OSLON® SSL 150 | OSLON® SSL 150 |
| Color | - | Amber | Amber | Amber | Amber |
| Current - Test | - | 400mA | 400mA | 350mA | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | - | 2.25V | 2.25V | 2.2V | 2.2V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - | 74 lm/W | - | 96 lm/W | 104 lm/W |
| Current - Max | - | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Temperature - Test | - | 25°C | 25°C | 25°C | 25°C |
| Viewing Angle | - | 150° | 150° | 150° | 150° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SMD | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.062" (1.58mm) | 0.062" (1.58mm) | 0.062" (1.58mm) | 0.062" (1.58mm) | 0.062" (1.58mm) |