ams-OSRAM USA INC. KW DELPS2.RA-TIVH-FK3PM3-Z555-10-S
Part No.:
KW DELPS2.RA-TIVH-FK3PM3-Z555-10-S
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
2-SMD, Flat Leads
Description:
LED WHITE DIFFUSED SMD
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
TOPLED® E1608
Package/Case:
2-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Color:
White
Configuration:
Lens Color:
Yellow
Lens Transparency:
Diffused
Millicandela Rating:
680mcd
Lens Style:
Oval with Flat Top
Lens Size:
1.23mm x 0.80mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.9V
Current - Test:
10mA
Viewing Angle:
120°
Mounting Type:
Surface Mount
Wavelength - Dominant:
Wavelength - Peak:
Features:
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
SMD
Size / Dimension:
1.40mm L x 1.30mm W